فرار روسونری از محرومیت/ خبر خوب برای میلانی ها از جانب یوفا


کد خبر: 1522692/29 زمان: 17:47   1397/02/18 بازدید: 2,706
فرار روسونری از محرومیت

 باشگاه میلان با وجود نگرانی‌هایی که بابت محروم شدن از رقابت‌های اروپایی فصل آینده داشت، توانست رضایت یوفا را برای حضور در لیگ اروپا جلب کند.

به گزارش "ورزش سه"، فصل گذشته میلان بودجه‌ ای هنگفت که با درآمدهایش تراز نبود، صرف خرید بازیکنان جدید کرد و بابت تخطی از قانون بازی جوانمردانه مالی از سوی اتحادیه فوتبال اروپا توبیخ شد.
گفته می‌شد که از سوی یوفا برای میلان مجازات‌هایی در نظر گرفته خواهد شد که یکی از آنها سلب سهمیه شرکت در رقابت‌های اروپایی فصل 18-2019 بود اما یوفا امروز اعلام کرد که 14 باشگاه از سری A مجوز حضور در رقابت‌های اروپایی فصل آینده را کسب کرده‌اند که میلان هم یکی از آنها است.

طبق اعلام یوفا تمام تیم‌های لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا منهای کالیاری، کیه‌وو، کروتونه، بنونتو و اسپال، در صورت کسب سهمیه، اجازه حضور در رقابت‌های اروپایی فصل آینده را دارند و هلاس ورونا هم باید درخواست خود را مجددا ارسال کند.

به این ترتیب تیم هشتم این فصل سری A نمی‌تواند امیدی به گرفتن سهمیه لیگ اروپای فصل آینده داشته باشد، اتفاقی که در صورت محرومیت میلان رخ می‌داد.
شاگردان جنارو گتوسو در این فصل شانسی برای کسب سهیمه لیگ قهرمانان ندارند اما در صورتی که فردا شب یوونتوس را در فینال جام حذفی شکست دهند سهمیه لیگ اروپا را خواهند گرفت. روسونری اما در صورت ناکامی برای فتح کوپا ایتالیا هنوز این شانس را دارد که با حفظ جایگاه فعلی‌اش در رده ششم به لیگ اروپا راه پیدا کند.
منبع خبر : varzesh3.com